Bizi Arayın: 0212 222 97 24
Takip Edin:

Kapalı Halı Saha Yapımı

Buradasınız:

Kapalı Halı Saha Yapımı

Kapalı halı saha yapımında dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Öncelikle oynanacak spor dalına göre ölçüm yapılması gerekir. Topun yükselme oranı ve mekânın uygunluğu da dikkat edilmesi gereken diğer önemli noktalardır. Zemin kaplamada kullanılan çimin kalitesi ve türü de halı sahalarda aranılan özelliklerin başında yer alıyor. Ancak bunlar öyle sıradan veya amatör bilgilerle yapılacak işlemler değildir. Son derece titizlik ve profesyonellik isteyen ve eğitimli kişi ve kurumlar tarafından yapılan uygulamalardır. Ölçümler, kaplama özellikleri, aydınlatma, kalenin ön ve arka tarafı ve şıklık da tüm işletmelerde önemle üzerinde durulan noktalardır.

Kapalı halı saha yapımı işi tamamlandığında amatör veya profesyonel oyunculara kesinlikle yaz kış oynama kolaylığı sağlıyor.

Yani futbol severler, tenis oymayı tercih edenler, basket maçı düzenleyenler de yağmur kar demeden istedikleri gibi halı sahada maçlarını yapabilirler. Bu mekânlarda olay yalnızca yapmakla bitmiyor. Yapım, onarım, montaj ve servis hizmetlerinin de devamlı olması gerekir. Herhangi bir durumda meydana gelebilecek bir kaza halinde servis hizmetlerine ihtiyaç duyulabileceği gibi devamlı bakım da halı sahalarda şarttır. Kapalı halı saha yapımı belli bir standart bağlı olarak yapılmaz. Mekâna göre ölçüm alınır ve ona göre imalat ve tasarım yapılır. Olayı yalnızca yere yapılan bir zemin kaplama olarak ele almamak gerekir. Yapılan tribünlerde yine halı saha yapım hizmetleri veren firmalar tarafından hazırlanır.

Kapalı halı saha yapımı maksimum büyüklükte bir mekândan minimum ölçülerdeki bir mekâna kadar her mekâna uygun olarak yapılır. Bu işletmeler için getirisi yüksek bir iş alanıdır. Yani düzenli olarak kiraya vererek güzel kazançlar elde edilebilir. Kapalı halı sahalar rüzgâr, yağış, soğuk ve sıcak hava koşullarından etkilenmez. Her mevsim maç yapma olanağı sağlar ve günümüzde gerçekten en çok talep gören spor işletmelerinin başında yer alıyor diyebiliriz. Sahanın yapımını önemli kılan diğer bir nokta ise tavanın çökme yapıp yapmama ihtimalidir. Tabili son derece profesyonel olarak hazırlanan bu sistemde tavanın çökme ihtimali söz konusu değildir. Ayrıca günümüzde son derece tercih edilen bir sistemdir.


İLETİŞİM
  • Adres: Halide Edip Adıvar Mah. Alaattin Elmas Sok.(İpekböceği Sk.) No:26/A
    Şişli, İstanbul
  • Tel: 0212 222 97 24 / 0532 200 57 94
  • Email: info@sosy.com.tr
HAKKIMIZDA

Reha MENALİ tarafından 2012 yılı sonlarında kurulmuş, Kapalı halı Saha yapımı, Açık Halı saha yapımı, Halı Saha Yapımı, Teni kortu yapımı alanlarında sektöre hâkim, işinde uzman kadrosuyla sektörün eksi ve artılarını çok iyi analiz ederek tüm bilgi ve birikimiyle Değerli Müşterilerimizin...

Devamı

COPYRIGHT

Copyright © 2018 - Sosy Sport | Tüm Hakları Saklıdır. Sitemizde kullanılan materyallerin tümü Sosy Sport İnş. San. ve Tic. Ltd. Şti.'ye aittir, izinsiz kopyalanması,çoğaltılması ve kullanılması kesinlikle yasaktır.