Bizi Arayın: 0212 222 97 24
Takip Edin:

Açık Halı Saha Yapımı

Buradasınız:

Açık Halı Saha Yapımı

Günümüze halı sahalar başlı başına bir spor tesisi olarak hizmet vermektedir. Açık halı saha yapımı sporla amatör veya profesyonel olarak ilgilenen herkes halı sahalarda, haftalık, aylık futbol karşılaşmalarını yapanlar için uygulanmıştır. Hatta profesyonel futbol kulüpleri de açık halı saha kiralayarak düzenli olarak kullanabilirler. Açık halı saha yapımı ciddiye alınması gereken bir iştir. Bu mekânlarda amatör spor yapılabilir ancak tesis amatör kişiler tarafından kurulamaz. Tesisin kurulması için tamamı ile teknik bir çalışma yapılmaktadır. Böyle bir tesis kurmak istiyorsanız bu alanda profesyonel hizmet veren firmalardan yardım almanız gerekmektedir.

Açık halı saha yapımı yalnızca düz bir alana çim dikmekten veya halı döşemekten ibaret değildir. Yani tesissin kurulumunda aydınlatmadan zemin kaplamasına her ayrıntının teknik ve mimari ölçümlerle yapılması gerekir. Öncelikle hatıl çalışması yapılır ve sahada kazı işlemleri yapılır. Sahanın her yeri aynı düzlüğe geldikten sonra beton atma işlemine başlanır. Betonarme hatıl yapılması için belli ölçülerde demir kullanılır. Açık halı sahalarda mıcır kullanılarak sıkıştırma işlemi yapılır ve zeminde kayma riski olanaksız hale getirilir. Sahanın kazı işlemleri ve sıkıştırma işlemlerinin ardından etrafa çekilecek tel için ölçümler yapılır. Tel örgüler için ölçüm hem dikey hem de yatay olarak alınır ve sahanın etrafına çakılan direklerle sistem hazırlanır. Aydınlatma sistemi ise futbol sahalarının en önemli yerleridir. Akşam hatta gece dahi bir futbol maçının son derece rahat ve ferah bir ortamda yapılması amaçlanır.

Açık halı saha tesislerinde basketbol sahaları ve tenis kortları da işletmelerin talep ve tercihlerine göre belirlenir. Açık halı saha yapımı işinde karşılaşmanın her taraftan eşit derecede takip edilebilmesi için projeksiyon kurulur. Tüm tribünler sahanın en doğru şekilde takip edilebilmesi için oturma sistemi profesyonel olarak hazırlanır. Girişler, çıkışlar, topun saha dışına çıkması ve daha birçok detay bir sahanın yapımı için bilinmesi gereken teknik bilgilerdir. Halı saha yapım, bakım, onarım ve servis hizmetleri için tamamı ile bu işe odaklı firmalar tercih edilmelidir. Çünkü verimsiz ve yanlış konuşlandırılmış bir saha oynana maçın skorunu ve futbolcuların sağlık durumlarını da olumsuz yönde etkileyecektir.


İLETİŞİM
  • Adres: Halide Edip Adıvar Mah. Alaattin Elmas Sok.(İpekböceği Sk.) No:26/A
    Şişli, İstanbul
  • Tel: 0212 222 97 24 / 0532 200 57 94
  • Email: info@sosy.com.tr
HAKKIMIZDA

Reha MENALİ tarafından 2012 yılı sonlarında kurulmuş, Kapalı halı Saha yapımı, Açık Halı saha yapımı, Halı Saha Yapımı, Teni kortu yapımı alanlarında sektöre hâkim, işinde uzman kadrosuyla sektörün eksi ve artılarını çok iyi analiz ederek tüm bilgi ve birikimiyle Değerli Müşterilerimizin...

Devamı

COPYRIGHT

Copyright © 2018 - Sosy Sport | Tüm Hakları Saklıdır. Sitemizde kullanılan materyallerin tümü Sosy Sport İnş. San. ve Tic. Ltd. Şti.'ye aittir, izinsiz kopyalanması,çoğaltılması ve kullanılması kesinlikle yasaktır.