Bizi Arayın: 0212 222 97 24
Takip Edin:

Önemli Uyarı

Buradasınız:

Önemli Uyarı

KAPALI HALI SAHA ; Konstrüksiyon sistemi yapılmadan önce AutoCad çizimi mutlaka bir mühendis tarafından kontrol edilmelidir hatta mümkünse Mühendisinizden gerekli programları kullanarak ( Sap 2000-XSteel gibi ) konstrüksiyonun statik hesaplarını çıkarmasını isteyiniz. Fakat bunu bir inşaat mühendisinin çözmesi yerinde olur  çünkü sadece programı kullanabilmek bir sey ifade etmeyebilir,inşaat teknik bilgisine çok ihtiyaç olacaktır. Çok iyi bir statik, dinamik ve mukavemet bilgisi ister.Kullanıcı ; mesnet sınır şartları belirlemek, kütle tanımlamak, yük kombinasyonları oluşturmak, sınır şartlarını belirlemek, iç ve dış etkileri tanımlamak, efektif çarpanları doğru girmek v.b. bir çok noktalara hakim olmak zorundadır, aksi taktirde çözdüm dediğiniz yada modelledim dediğiniz projeler sizi yanlış sonuçlara yönlendirir.

İkinci bir konuda kullanılan boruların kesinlikle 1. Sınıf TSE belgeli olmasına dikkat edilmelidir.Sadece rüzgar,kar,deprem şartlarını değil zaman içerisinde oluşacak metal yorgunluğunu da düşünmek gerekmektedir.Bunun için kullanılan kaynak elektrotlarının bile kalitesi yatırımınızın geleceği açısından büyük önem taşır.

 

XSteel Nedir?

 

Xsteel tasarlanmış yapısal bir konstrüksiyonu ile genel görünüşler, kesitler, detay resimleri, ileri derecede raporlama, malzeme listeleri ve CNC dosyalarını otomatik olarak üretebilen bütünleşmiş bir çelik konstrüksiyon çizim ve imalat programıdır.Ayrıca 10. versiyondan sonraki sürümleri modelin statik analizini de yapmaya yöneliktir. Kullanıcı (single-user) yada kullanıcılar (multi-user), üç boyutlu modelin üzerinde çalışabilir. Bu model, planlama ve üretim için bütün bilgileri içerir.

 

Xsteel’in nesne yönelimli çalışıyor olması yapı temelini, birleşim tiplerini ve malzemeleri anında üretecek araçları kullanıcıya sağlar, ileri düzeyde modellemede ve çizimde zaman faktörünü en iyi şekilde kullanabilmesine yardımcı olur.

 

Xsteel konstrüksiyondaki jointlerin de kullanılan plaka ,civata ve flanş gibi elemanların da noktasal statik analizini yaparak gerekli malzeme miktarını tespit etmemize olanak sağlar.

 

Sap2000 Nedir?

 

Sap2000 Komplike bir yapısal analiz programıdır. Bazı kullanıcıların modelleme konusunda zorluk çeksede fevkalade gerçeğe yakın kesin çözüm yapması ve bütün streslerin gözlenmesi bakımından son derece yararlı bir programdır.

 

Sap2000 Her türden yapı ve köprülerin Sonlu elemanlar metoduyla Lineer ve Lineer-Olmayan 3D Statik-Dinamik çözüm ve boyutlandırılması ve tüm Yapılar için analiz ve dizayn yazılım sistemidir.

Sap2000 Entegre edilmiş yapısal analiz ve dizayn programıdır. köprüler, endüstriyel yapılar, transmisyon kuleleri, kablo yapıları, makine temelleri, spor sahaları ve bilimum rekreasyon alanları vs çoğu şeyin statik çözümlemesi yapılabilir.


İLETİŞİM
  • Adres: Halide Edip Adıvar Mah. Alaattin Elmas Sok.(İpekböceği Sk.) No:26/A
    Şişli, İstanbul
  • Tel: 0212 222 97 24 / 0532 200 57 94
  • Email: info@sosy.com.tr
HAKKIMIZDA

Reha MENALİ tarafından 2012 yılı sonlarında kurulmuş, Kapalı halı Saha yapımı, Açık Halı saha yapımı, Halı Saha Yapımı, Teni kortu yapımı alanlarında sektöre hâkim, işinde uzman kadrosuyla sektörün eksi ve artılarını çok iyi analiz ederek tüm bilgi ve birikimiyle Değerli Müşterilerimizin...

Devamı

COPYRIGHT

Copyright © 2018 - Sosy Sport | Tüm Hakları Saklıdır. Sitemizde kullanılan materyallerin tümü Sosy Sport İnş. San. ve Tic. Ltd. Şti.'ye aittir, izinsiz kopyalanması,çoğaltılması ve kullanılması kesinlikle yasaktır.